Pamiętaj - więcej informacji w dalszej części strony...

Nauka programowania w klasach 1-3


Chcąc upewnić się, że już od najmłodszych lat młodzież będzie się jak najlepiej rozwijać, musimy zapewnić im możliwość zrozumienia otaczającego ich świata, w tym technologii.
Dlatego ważne by wprowadzić programowanie w szkole podstawowej.


Nasz robot edukacyjny dla 7 lub 8 latka to doskonały sposób na naukę obcowania z technologią dla najmłodszych. Programowanie robotów nie musi być trudne, już 7 lub 8 latki mogą pobierać edukację w tej dziedzinie. Dzięki bardzo intuicyjnym rozwiązaniom, nawet najmłodsze dzieci w szkole podstawowej mogą korzystać z pełnego potencjału urządzenia.

System, który opiera się na ikonach symbolizujących poszczególne działania robota, sprawia, że nauka jest przyjemna i satysfakcjonująca. Dzięki nim najmłodsi poznają sposób działania urządzeń i ogólne zasady funkcjonowania urządzeń elektronicznych.Informacje dodatkowe

Łatwe programowanie już dla najmłodszych

Aby poznać pełną moc programowania komputerowego, dzieci potrzebują narzędzi edukacyjnych, które nie tylko uczą, ale motywują. Programowalne roboty są niesamowitymi motywatorami dla dzieci uczących się tematów STEM, takich jak myślenie komputerowe i kodowanie.
Świat jest pełen robotów. Od samojezdnych samochodów przez przegubowe ramiona produkcyjne do Mars Rover, roboty wszelkiego rodzaju stają się coraz bardziej częścią świata. Zapewnienie dzieciom podstawowej wiedzy na temat robotyki jest ważną częścią rozwijania ich umiejętności technologicznych. Używanie programowalnych robotów jako narzędzia do nauki dla działań edukacyjnych STEM zapewnia dzieciom znaczący związek między tym, czego się uczą, a światem wokół nich. Przygotuj swoje dzieci na ich przyszłość.

Język programowania EdBlocks

EdBlocks jest w pełni graficznym językiem programowania robotów dla robota Edison, który jest bardzo łatwy w użyciu. EdBlocks to system oparty na zasadzie "przeciągnij i upuść", który jest intuicyjny i zabawny, nawet dla młodszych użytkowników. Idealny do wprowadzenia każdego do programowania, EdBlocks jest idealny dla uczniów w wieku od 8 do 12 lat. Internetowe środowisko programistyczne EdBlocks jest proste w użyciu na komputerach i tabletach. EdBlocks zawiera ponad 150 bloków, co ułatwia eksperymentowanie z programowaniem. Wszystkie bloki są dostępne poprzez menu główne, podzielone na pięć różnych kategorii. Po prostu otwórz jedno z menu, klikając je w aplikacji, a następnie wybierz odpowiedni blok. Przeciągnij i upuść każdy blok do bloku "start" w głównym obszarze programowania, aby dodać go do swojego programu. To takie proste!

Platforma

Dostępne materiały dla nauczycieli

Arkusze aktywności EdBlocks zostały zaprojektowane, aby umożliwić uczniom niezależną pracę, stopniowo ucząc się zarówno robota Edisona, jak i EdBlocks. Ten zestaw 23 lekcji jest idealny dla uczniów w klasach od 3 do 6 lat.
Dodatkowy przewodnik oferuje nauczycielom i nauczycielom przeglądy, rozszerzenia aktywności i inne informacje pomocnicze dla zajęć lekcyjnych EdBlocks, aby uczynić nauczanie EdBlocks łatwym i przyjemnym. Każda aktywność EdBlocks jest zawarta w tym przewodniku wraz z wszelkimi istotnymi informacjami pomocniczymi dla tego działania.

Do pobrania

Opisy bloczków w platformie

Dla korzystających z platformy stworzyliśmy specjalne arkusze opisujące wszystkie zachowania robota, które można zaprogramować.


POBIERZ ZIP


Robot jest kompatybilny z klockami LEGO ®, doskonale współgra z serią LEGO Technics ®.
projektuj przyszłość

Programowalne roboty, takie jak Edison, otwierają świat informatyki, kodowania, elektroniki i inżynierii dzieciom w każdym wieku. W przeciwieństwie do kodowania na ekranie, roboty pozwalają dzieciom naprawdę zobaczyć, jak działają ich programy. Programowalne roboty zapewniają dzieciom natychmiastową, namacalną informację zwrotną, umożliwiając im testowanie w rzeczywistym świecie.


Sklep EDISON

 

Roboty za darmo na testy


Niniejszy materiał nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 K.c., a jest wyłącznie zaproszeniem do zawarcia umowy, o jakim mowa w art. 71 K.c.