Pamiętaj - więcej informacji w dalszej części strony...

Informacje dodatkowe

Python dla każdego

Plany lekcji EdPy mają na celu wprowadzenie programowania dla uczniów używających Edison i EdPy w uporządkowany, progresywny sposób. Zestaw arkuszy ucznia zawierający 38 arkuszy z 9 arkuszami aktywności jest podzielony na 10 lekcji. Arkusze uczniów umożliwiają samodzielną naukę i są idealne dla uczniów w w klasach od 7 i starszych.
Jest w trakcie tłumaczenia - zatem prosimy o wyrozumiałość.

POBIERZ PDF

Środowisko programowania Python / EdPy

Internetowe środowisko programowania EdPy posiada szereg funkcji zaprojektowanych tak, aby pomóc uczniom w nauce programowania tekstowego. Te funkcje obejmują:

  • Linia pomocy - zapewnia wyjaśnienie w języku angielskim prawidłowych linii kodu
  • Autouzupełnianie - automatycznie oferuje dopasowane propozycje opcji, gdy użytkownik zaczyna pisać kod
  • Popup help - help box help zawierający opis kodu, który pojawia się podczas wpisywania(w języku angielskim)
  • Pomoc tekst i przykłady - wbudowany tekst pomocy i przykłady natywne w przestrzeni programowania (w języku angielskim)

Platforma

Dostępne materiały dla nauczycieli

Przewodnik zawiera omówienia dla nauczycieli i instruktorów, rozszerzenia aktywności oraz inne informacje pomocnicze na dziesięć lekcji EdPy. Przewodnik ma charakter uzupełniający w stosunku do zestawu arkuszy ucznia i zawiera przegląd najważniejszych wyników lekcji dla każdego lekcji, informacje pomocnicze dla każdego arkusza dla ucznia, tabelę śledzenia postępów ucznia i klucz odpowiedzi dla arkuszy ucznia.

Pobierz PDF

Python - już dla klas 7-8

EdPy jest wysoce uniwersalnym językiem programowania tekstowego dla robota Edison. EdPy jest oparty na Pythonie, popularnym języku programowania komputerowego, znanym z łatwej nauki z wysoką czytelnością. Programiści używają Pythona do rozwijania wszystkiego, od najnowszych aplikacji po oprogramowanie biznesowe. Facebook, YouTube i Pinterest to tylko niektóre z wielu aplikacji korzystających z Pythona! EdPy sprawia, że programowanie tekstowe jest przyjemne, pozwalając uczniom zobaczyć, jak ich kod ożywa w robocie Edisona. Dzięki EdPy uczniowie uczą się prawdziwego języka programowania i są w stanie przenieść swoje poszukiwania robotyki i kodowania na bardziej zaawansowany poziom.
Przygotuj swoje dzieci na ich przyszłość. Oddajemy do Waszej dyspozycji tłumaczenie wszystkich dostępnych poleceń.

POBIERZ PDF


Robot jest kompatybilny z klockami LEGO ®, doskonale współgra z serią LEGO Technics ®.
projektuj przyszłość

EdPy to język programowania bazujący na języku Python. Jako taki, EdPy jest zorientowanym obiektowo językiem programowania ogólnego przeznaczenia. W przeciwieństwie do Pythona, EdPy jest językiem kompilowanym, ponieważ EdPy musi zostać skompilowany, aby zostać pobranym do robota Edisona. Pomimo tej różnicy, EdPy został zaprojektowany tak, aby był jak najbliżej Pythona, co czyni go doskonałym punktem wyjścia do programowania tekstowego.


Sklep EDISON

 

Roboty za darmo na testy


Niniejszy materiał nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 K.c., a jest wyłącznie zaproszeniem do zawarcia umowy, o jakim mowa w art. 71 K.c.